Založit webové stránky nebo eShop

DIAMANTOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE

 

 
                                   
 
5.VÝSTAVA KRÁTKOSRSTÝCH MORČAT
7.2.2016
 
 
Rok se s rokem sešel a s ním přišla i 5 Výstava krátkosrstých morčat, tentokrát obohacena o standard B.
Toulcův dvůr v Praze přivítal 54 vystavovatelů, kteří se pochlubili celkem 184 morčaty.
Ve standardu A byla zastoupena všechna plemena, která český standard uznává, tedy hladké, anglický i americký crested,
US teddy i švýcarský teddy, rex a rozeta.
K vidění bylo 137 zvířat, přičemž nejvíce zastoupeni byli tradičně hlaďáci, kterých bylo vystaveno 48.
Standard B byl obeslán 35 skinny morčaty a mazlíků bylo celkem 10. Dva přihlášení cuyové se bohužel na výstavu nedostavili.
Ani tento rok nechyběla morčata na prodej.
Posuzování standardu A a B se ujali čtyři posuzovatelé, jmenovitě
Mgr. et Bc. Andrea Kroftová, Mgr. Anna Prikrtová, Petra Tomášková
a Ing. Petr Tejml.
Standard C posoudila adeptka na posuzovatele Nikola Moser.
I tento rok se jednalo o výstavu v DUO provedení, čili každé morče bylo posouzeno dvěma různými posuzovateli, z těchto dvou posudků byla sečtena známka, která pak rozhodovala o vítězích.
Plemena hladké, anglický crested, US teddy a skinny byla rozdělena
do věkových kategorií "baby, junior a adult" a v každé z nich byla oceněna tři první místa. Tři místa napříč třídami byla udělena
v plemenech americký crested a rozeta a po jednom celkovém vítězi získala plemena rex a švýcarský teddy. Vyhlášeni byli i tři nejlepší mazlíci.
Oceněni byli i tři vítězové mezi krátkosrstými baby, juniory a adulty,
tři nejlepší bezsrstí, nejlepší satén, nejlepší jednobarevné
i vícebarevné morče, nejlepší morče s kresbou a nejlepší morče
aguti a argente.
Odměněna byla i nejlepší chovná skupina a nejlepší kolekce. Nezapomnělo se ani na páry, kterých bylo přihlášeno celkem 14
a o první tři místa si to mezi sebou rozdali v extra soutěži, kdy se všichni prezentovali na stole najednou a vítěze vybral posuzovatel
Petr Tejml bez ohledu na dosažené body z posouzení.
Ze všech vystavených morčat pak vzešel vítěz jak ve standardu A,
tak ve standardu B.
Závěrem děkujeme všem sponzorům, kteří naši výstavu podpořili
a rovněž i všem ochotným pomocníkům, kteří opět neváhali a přiložili ruku k dílu :-)
 
Vítězové:
 
NEJLEPŠÍ MAZLÍK
1. Festina Isobell - Lupačová Veronika
2. Izidor Favorito - Kateřina Sedlačíková
3. Ella Z Dobré Vody - Veronika Lupačová
 
NEJLEPŠÍ HLADKÉ BABY
1. Rafaelli Adili Mown Hay - Robin Velner
2. X15/2 Farma Kvítkovice - Petra Tomášková
3. Astra Ze Svinova - Dominika Sáblová

NEJLEPŠÍ HLADKÉ JUNIOR
1. Aqua Anubis - Josef Krobot
2. Qualla Ortio Mown Hay - Robin Velner
3. Xena Cavalletto - Eva Kozelnická
 
NEJLEPŠÍ HLADKÉ ADULT
1. Esprit Live Whistles - Jiří Kytner
2. M15/2 Farma Kvítkovice - Petra Tomášková
3. Prixie Juráš - Jiří Kytner
 
NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED BABY
 1.Dakota Austerlitz - Jana Špalková
2. Indián My Love - Jana Špalková
 3. Krystal Eleonora - Eliška Poláčková

NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED JUNIOR
1.Karkulka Ze Zámku - Kateřina Kadlecová
2. Merilyn Iluze - Kristýna Arazimová
3. Zattana Cavia Bohemia - Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED ADULT
1. Issis Live Whistles - Jiří Kytner
2. Gumička Jampadampa - Jana Špalková
3. Jaquelin Iluze - Lucie Lašová Podmelová
 
NEJLEPŠÍ AMERICKÝ CRESTED
1. Elegant Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2.  Black Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Tatooine Cavia Bohemia - Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ REX
1. Wait Antares - Jitka Jiřičná
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY BABY
1. Olívie Rezekvítek - Veronika Brzicová
2. Magma Blue Bee - Iva Markusová
3. Noa Perlé Blue Bee - Andrea Blažková
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY JUNIOR
1. Darling Rezekvítek - Veronika Brzicová
2. Yaris Rezekvítek - Veronika Brzicová
3. Zolaretti Imagine Mariva - Iva Markusová
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY ADULT
1. Ice Man Imagine Mariva - Iva Markusová
2. Qeeny Imagine Mariva - Iva Markusová
3. Ultramariva Imagine Mariva - Iva Markusová
 
NEJLEPŠÍ ŠVÝCARSKÝ TEDDY
1. Zimtblüte v.d. Dresdner Plüschkuglen - Klára Velíková
 
NEJLEPŠÍ ROZETA
1. Arc De Triumph - Madlen Becker
2. She Go - Madlen Becker
3. Alisa - Madlen Becker
 
NEJLEPŠÍ SKINNY BABY
1. Charm Z Hůrky - Lucie Dorozló
2. Yoni Yong Cavy De Lunear - Michaela Kudlačová
3. Kariya Isobell - Milan Rytíř
 
NEJLEPŠÍ SKINNY JUNIOR
1. Carrie Isobell - Dana Daňhová
2. Lancia Bugatti - Lucie Dorozló
3. Armani Z Dobré Vody - Milan Rytíř
 
NEJLEPŠÍ SKINNY ADULT
1. KB´S Bohemian Rhapsody - Jitka Jiřičná
2. Hummer Bugatti - Lucie Dorozló
3. Prince of Stream Isobell - Ilona Potůčková
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ BABY
1. Rafaelli Adili Mown Hay - Robin velner
2. X15/2 Farma Kvítkovice - Petra Tomášková
3. Olívie Rezekvítek - Veronika Brzicová

NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ JUNIOR
1. Aqua Anubis - Josef Krobot
2. Qualla Ortio Mown Hay - Robin Velner
3. Xena Cavalletto - Eva Kozelnická
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ ADULT
1. Ice Man Imagine Mariva - Iva Markusová
2. Elegant Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Qeeny Imagine Mariva - Iva Markusová
 
NEJLEPŠÍ BEZSRSTÉ
1. Carrie Isobell - Dana Daňhová
2. Lancia Bugatti - Lucie Dorozló
3. KB´S Bohemian Rhapsody - Jitka Jiřičná
 
NEJLEPŠÍ PÁR
1. Qeeny Imagine Mariva + Ice Man Imagine Mariva
-
Iva Markusová
2. Adele Z Dobré Vody + Armani Z Dobré Vody
-
Milan Rytíř
3. Gilghamesh Od Nicolette + Grey Skyline Od Nicolette
-
Nikola Moser
 
NEJLEPŠÍ CHOVNÁ SKUPINA
1. Qeeny, Ice Man, Lancelot, Magma
-
Iva Markusová
 
NEJLEPŠÍ KOLEKCE
1. Tatooine, Black Beauty, Elegant Beauty, Thranduil
-
Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ SATÉN
Esprit Live Whistles - Jiří Kytner
 
NEJLEPŠÍ JEDNOBAREVNÉ MORČE
Aqua Anubis - Josef Krobot
 
NEJLEPŠÍ VÍCEBAREVNÉ MORČE
Olívie Rezekvítek - Veronika Brzicová
 
NEJLEPŠÍ MORČE S KRESBOU
X15/2 Farma Kvítkovice - Petra Tomášková
 
NEJLEPŠÍ MORČE AGUTI a ARGENTE
Xena Cavalletto - Eva Kozelnická
 
 
NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY STANDARDU B
 Carrie Isobell - Dana Daňhová
 
 
NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY STANDARDU A
 Aqua Anubis -Josef Krobot
 
 
 
 
A NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ
 
  

  
     
TOPlist