Založit webové stránky nebo eShop

DIAMANTOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE

 
                                       
 
4.VÝSTAVA KRÁTKOSRSTÝCH MORČAT
1.3.2015
 
 
Na 4.Výstavě krátkosrstých morčat, která se i tentokrát konala
v Toulcově dvoře v Praze, se naše CHS z časových důvodů pořadatelsky podílela oproti předchozím ročníkům jen velmi nepatrně.
Výstavy se zúčastnilo 53 vystavovatelů, kteří k posouzení
do standardu A přihlásili 173 morčat ve všech sedmi uznaných plemenech a do standardu C pak 9 mazlíků.
Tradičně ani tento rok nescházela morčata na prodej.
Posuzování standardu A se i letos ujaly čtyři posuzovatelky,
jmenovitě Ing. Eva Dýnková, Mgr. Anna Havlínová,
Mgr. et Bc. Andrea Kroftová a Petra Švarcová.
Mazlíky si vzala na starost adeptka na posuzovatele Nikola Betková.
Plemena hladké, anglický crested a US teddy byla rozdělena do věkových kategorií "baby, junior a adult" a v každé z nich byla oceněna tři první místa. Tři místa napříč třídami byla udělena
v plemenech americký crested a rozeta a po jednom celkovém vítězi získala plemena rex a CH teddy.
Tři nejlepší byli vybráni i mezi mazlíky.
Odměněni byli i tři vítězové mezi krátkosrstými baby, juniory a adulty. Tři místa obdrželi i soutěžící v párech a zvolen byl i nejlepší satén.
Novinkou tohoto ročníku bylo ocenění za nejlepší kolekci, nejlepší chovnou skupinu a ocenění se zadávala i vítězům mezi morčaty jednobarevnými a vícebarevnými, stejně tak i mezi morčaty
s kresbou.
Ze všech vystavených morčat standardu A byl pak zvolen i celkový vítěz výstavy.
Výstavní prostory zdobily obrázky z doprovodné soutěže na téma "morče a jaro",
Závěrem děkujeme všem sponzorům i všem ochotným pomocníkům.
Na 5.Výstavě krátkosrstých morčat v roce 2016 se budeme
opět těšit na shledanou :-)
 
Vítězové:
 
NEJLEPŠÍ MAZLÍK
1. Gita - Filip Kolouch
2. Bára Andymar - Timea Kroftová
3. Vida Caviastal Duffy - Klára Veliková
 
NEJLEPŠÍ HLADKÉ BABY
1. Marsyas Nefertari - Barbora Matějovcová
2. Carribean Night Polar Light - Michal Černý
3. Falka Anubis - Alena Bernášková

NEJLEPŠÍ HLADKÉ JUNIOR
1. Marsyas Guanako - Barbora Matějovcová
2. Josefina Od Julie - Noemi Lisá
3. Agathe Santé Mown Hay - Robin Velner
 
NEJLEPŠÍ HLADKÉ ADULT
1. Quiskvalis Anubis - Michaela Hejná
2. Ikarus Juráš - Robin Velner
3. Marsyas Chelsea - Barbora Matějovcová
 
NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED BABY
1. Sympatie Od Bejbinky - Michal Černý
2. Satele Shan Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Marsyas Nebrasca - Barbora Matějovcová

NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED JUNIOR
1. Quiana Cavalletto - Eva Kozelnická
2. Wolfgang z Mariánských hor - Silvie Janečková
3. Nandoo Cavalletto - Eva Kozelnická
 
NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED ADULT
1. Inka Waikiki - Lenka Turnerová
2. Mace Windu Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Kapitán Juráš - Barbora Holcová
 
NEJLEPŠÍ AMERICKÝ CRESTED
1. Elegant Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2. Black Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Zannah Cavia Bohemia - Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ REX
1. Wait Antares - Jitka Jiřičná
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY BABY
1. Deluxe Diva Od Nicolette - Nikola Betková
2. Anabell Od Zakouše - Michaela Patková
3. Vanilopka Cherokee - Karolína Kramolišová
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY JUNIOR
1. Aphrodite Od Nicolette - Nikola Betková
2. Andělka Z Aldringenu - Daniela Herinková
3. Lancelot Imagine Mariva - Iva Markusová
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY ADULT
1. Kleopatra Imagine Mariva - Iva Markusová
2. Ice Man Imagine Mariva - Iva Markusová
3. X-men wom Kirchbaum - Nikola Betková
 
NEJLEPŠÍ ŠVÝCARSKÝ TEDDY
1. Zucchini Od Nicolette - Nikola Betková
 
NEJLEPŠÍ ROZETA
1. Arc de Triumph - Madlen Becker
2. Žofka - Radka Machová
3. Sombrero von der Mittelmuhle - Madlen Becker
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ BABY
1. Marsyas Nefertari - Barbora Matějovcová
2. Carribbean Night Polar Light - Michal Černý
3. Falka Anubis - Alena Bernášková

NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ JUNIOR
1. Black Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2. Merci Juráš - Jiří Kytner
3. Marsyas Guanako - Barbora Matějovcová
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ ADULT
1. Elegant Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2. Marsyas Chelsea - Barbora Matějovcová
3. Zannah Cavia Bohemia - Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ PÁR
1. Agathe Santé Mown Hay a Ikarus Juráš - Robin Velner
2. Marsyas Guanako a Chachar - Barbora Matějovcová
3. Quiskvalis a Nivellen Anubis - Michaela Hejná
 
NEJLEPŠÍ CHOVNÁ SKUPINA
1. Marsyas Chelsea, Guanako, Irenka, Chachar
-
Barbora Matějovcová
 
NEJLEPŠÍ KOLEKCE
1. Marsyas Chichinka, Guanako, Irenka, Chachar
-
Barbora Matějovcová
 
NEJLEPŠÍ SATÉN
Marsyas Chelsea - Barbora Matějovcová
 
NEJLEPŠÍ JEDNOBAREVNÉ MORČE
Marsyas Nefertari - Barbora Matějovcová
 
NEJLEPŠÍ VÍCEBAREVNÉ MORČE
Josefina Od Julie - Noemi Lisá
 
NEJLEPŠÍ MORČE S KRESBOU
Inka Waikiki - Lenka Turnerová
 
NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY
Elegant Beauty Cavia Bohemia - Denisa Vítková
 
 
 
 
A NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ
 
  

  


  
TOPlist