Založit webové stránky nebo eShop

DIAMANTOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE

 

   

 

 
 
2.VÝSTAVA KRÁTKOSRSTÝCH MORČAT
3.3.2013
 
 
2.Výstava krátkosrstých morčat se konala opět v Praze v ekologickém centru Toulcův dvůr.
Oproti loňskému ročníku bylo umožněno vystavovat i krátkosrsté cuye.
Výstavy se zúčastnilo 42 vystavovatelů, kteří přihlásili 148 morčat
do standardu A, 5 morčat do standardu B a 7 morčat do standardu C. Ani tentokrát nechyběla prodejní expozice.
K vidění bylo šest ze sedmi uznaných krátkosrstých plemen, chyběli pouze švýcarští teddy.
Posuzování se ujaly Ing.Eva Dýnková, která dostala na starost anglické i americké crestedy, rexe, us teddy, rozety a cuye, MVDr.Denisa Vítková, která posoudila hladké, us teddy a rexe, Mgr.Bc.Andrea Kroftová, která ohodnotila hladké, anglické a americké crestedy, rozety a cuye. O druhé posouzení mazlíků se postarala Bc.Aneta Raušová.
Nejvíce zastoupenými plemeny byli hladcí (60), následováni us teddíky (55). Tato dvě plemena byla proto rozdělena do tří věkových kategorií, ve kterých se zadávala tři první místa. Zbývající plemena byla oceněna třemi prvními místy napříč věkovými třídami.
První tři místa v BIS kategoriích byla opět rozdělena na třídy baby, junior a adult.
Oceněny byly také tři nejlepší páry, nejlepší satén a samozřejmě i nejlepší morče výstavy.
Ještě jednou děkujeme všem asistentům, kteří nám v průběhu výstavy jakkoli pomáhali, velmi si jejich pomoci vážíme.
Samozřejmě se také sluší znovu poděkovat i všem skvělým sponzorům, kteří naši výstavu opravdu štědře podpořili:
Můj chov, Zoomix, JR Farm, Limara, Aveflor, Pan Malina,
Profibed, Apetit, Bodit, Lucky Pets, Pavla Zemanová, chovatelské stanice Kozí hrádek a Jezerka a pořadatelské chovatelské stanice Cavia Bohemia, Mown Hay a Andymar.
Věříme, že výstava proběhla ke spokojenosti jak samotných vystavovatelů, tak i návštěvníků z řad široké veřejnosti.
Všem vítězům ještě jednou gratulujeme a na 3.Výstavě krátkosrstých morčat, která se bude konat 23.2.2014, na shledanou.
 
Vítězové:
  
NEJLEPŠÍ MAZLÍK
1. Sissi - Lucie Hladová
2. Tristan Festa Forte - Lada Hofmannová
3. Rozinka - Michaela Patková
  
NEJLEPŠÍ CUY
1. Oliana von der Adria - Jan Kozel
2. Ulla Z Kozího hrádku - Jan Kozel
3. Jeho morčečenstvo Rocky - Jan Čulík
NEJLEPŠÍ HLADKÉ BABY
1. Marsyas Jamaica - Barbora Matějovcová
2. Marsyas Fantaghiro - Barbora Matějovcová
3. Ballerine Pod Stránskou skálou - Ivana Hanáková

NEJLEPŠÍ HLADKÉ JUNIOR
1. Marsyas Yuma - Barbora Matějovcová
2. Quinnsberry Od Julie - Eva Hrušková
3. Safari Od Julie - Michaela Hejná
 
NEJLEPŠÍ HLADKÉ ADULT
1. Goya Leonny - Petr Tryzna
2. Umbrella Z Elfího údolí - Jana Krausová
3. Snowman Z Elfího údolí - Kateřina Nováková
 
NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED
1. Zorina Pod Stránskou skálou - Denisa Vítková
2. Xany Kvítko - Eva Kasalová
3. Holly Pod Stránskou skálou - Michaela Sadecká
 
NEJLEPŠÍ AMERICKÝ CRESTED
1. Padmé Naberrie Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2. Belgaroth Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Azrakel Cavia Bohemia - Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ REX
1. Red Nose - Timea Kroftová
2. Knoflíček Andymar - Pavla Zemanová
3. Lexus Andymar - Timea Kroftová
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY BABY
1. Keiko Od Glorie - Nikola Vášová
2. Jameela Mia - Martin Stojan
3. Zafrina Cavia Berusia - Jana Rodová
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY JUNIOR
1. Victorie Cavia Berusia - Nikola Vášová
2. Quest of Gold Od Nicolette - Nikola Betková
3. Spirit Z Kouzelného kopce - Jan Kozel
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY ADULT
1. Xinty Od Nicolette - Nikola Betková
2. Iša von Linda - Nikola Betková
3. Athos Od Evony - Zuzana Krejčí
 
NEJLEPŠÍ ROZETA
1. Molly Fénixovo pírko - Radka Machová
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ BABY
1. Marsyas Jamaica - Barbora Matějovcová
2. Marsyas Fantaghiro - Barbora Matějovcová
3. Zorina Pod Stránskou skálou - Denisa Vítková

NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ JUNIOR
1. Marsyas Yuma - Barbora Matějovcová
2. Quinnsberry Od Julie - Eva Hrušková
3. Safari Od Julie - Michaela Hejná
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ ADULT
1. Xinty Od Nicolette - Nikola Betková
2. Goya Leonny Mown Hay - Petr Tryzna
3. Red Nose - Timea Kroftová
 
NEJLEPŠÍ PÁR
1. Iša von Linda a Quest of Gold Od Nicolette
- Nikola Betková
2. Marsyas Renesme a Marsyas Ellijah
- Barbora Matějovcová
3. Belgaroth Cavia Bohemia a Padmé Naberrie Cavia Bohemia
- Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ SATÉN
Goya Leonny Mown Hay - Petr Tryzna
 
NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY
Marsyas Yuma - Barbora Matějovcová
 
 
 
 
A NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ
     
        
         


 
 
TOPlist