Tvorba webových stránek a eShopůZaložit webové stránkyZaložit e-shop

DIAMANTOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE

 

   

 

 
1.VÝSTAVA KRÁTKOSRSTÝCH MORČAT
4.3.2012
 
 
1.Výstava krátkosrstých morčat se konala v Praze - v již dobře známém a oblíbeném ekologickém centru Toulcův dvůr.
Jednalo se teprve o druhou výstavu v České republice, která se uskutečnila formou „tischschau“.
Původně jsme se spolupořadatelkami Denisou Vítkovou a Andreou Kroftovou zamýšlely uspořádat výstavu menší, nicméně velký zájem vystavovatelů nás přiměl počet výstavních míst navýšit.
Nakonec tedy bylo 42 vystavovateli přihlášeno 154 morčat
do standardu A a 17 morčat do standardu C, což byl při takové premiérové "krátkosrsté akci" velmi slušný počet.
Potěšila nás účast snad všech předních českých chovatelů krátkosrstých morčat, nechyběly ale ani úplně nové tváře.

K vidění bylo všech sedm krátkosrstých, standardem uznaných plemen, z nichž byli již tradičně nejvíce zastoupeni hlaďáci a US Teddy.
Co se posuzování týče, osloveny byly posuzovatelka Eva Dýnková a adeptka na posuzovatele Aneta Raušová.
K naší velké radosti obě dámy naše pozvání přijaly a svého úkolu se zhostily opravdu svědomitě, stejně tak jako Andrea Kroftová, která díky navýšené výstavní kapacitě musela usednout za posuzovatelský stůl také.
Eva Dýnková posoudila hladké, anglické i americké crestedy a rexe, Andrea Kroftová americké i švýcarské teddy a rozety a Aneta Raušová pak ohodnotila všechny mazlíky.
Oceněna byla vždy první tři místa v plemeni, jen v případě hladkých a US teddy se vzhledem k jejich velkému zastoupení zadávalo míst pět.
První tři místa v BIS kategoriích byla již rozdělena na třídy baby, junior a adult.
Vybrána byla vítězná morčata všech plemen v jednotlivých třídách
a z nich pak byli zvoleni vítězové hlavních kategorií bez ohledu na výši dosažených bodů.
Oceněny byly rovněž tři nejlepší páry, nejlepší satén a samozřejmě i nejlepší morče výstavy.
Závěrem bychom ještě rády poděkovaly všem asistentům, kteří ochotně pomáhali s nošením morčat k posouzení, vypisováním čekatelských kartiček či jinak přiložili ruku k dílu, aby s chodem výstavy pomohli.
Opravdu velmi si toho ceníme, ještě jednou díky.
Poděkování samozřejmě patří také našim úžasným sponzorům, kteří 1.Výstavu krátkosrstých morčat sponzorsky podpořili:
Můj chov, Zoohit, JR Farm, Pila Komenický, Aveflor, Pan Malina,
chovatelská stanice Von Adelaide a pořadatelské chovatelské stanice Cavia Bohemia, Andymar a Mown Hay.
Věříme, že se všem vystavovatelům i návštěvníkům na výstavě líbilo, všem vítězům ještě jednou gratulujeme a již nyní se na Vás těšíme na 2.Výstavě krátkosrstých morčat, jejíž termín konání je právě
v jednání.
 
Vítězové:
 
 
NEJLEPŠÍ MAZLÍK
1. Bublina - Markéta Srpová
2. Abigaly Czech G - Force - Barbora Kubičková
3. Falkaro Leontine - Natálie Maroušková
  
NEJLEPŠÍ HLADKÉ
1. Oji Noelle Mown Hay - Ivana Velnerová
2. Marsyas Yoricca - Barbora Matějovcová
3. Mona Lisa Margarita - Ivana Hanáková
4. Chanson de la Soie Mown Hay - Ivana Velnerová
5. Fleur de Lis Mown Hay - Ivana Velnerová

NEJLEPŠÍ ANGLICKÝ CRESTED
1. Columbia Cavia Bohemia - Jiří Kytner
2. Quargo Cavia Bohemia - Petr Tryzna
3. Gabriela Albis - Jitka Hergetová
 
NEJLEPŠÍ AMERICKÝ CRESTED
1. Jamaika Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2. Mobella Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Victory in Black Cavia Bohemia - Denisa Vítková
 
NEJLEPŠÍ REX
1. Love Boy Andymar - Timea Kroftová
2. Románek Kammi - Jana Mašková
3. Bubee Andymar - Timea Kroftová
 
NEJLEPŠÍ US TEDDY
1. Forget Me Not Kvik z Rychnova - Ivana Dobiášovská
2. Yoko z Aldringenu - Jan Kozel
3. Zuzi Cavia Berusia - Jana Rodová
4. Xinty Od Nicolette - Nikola Betková
5. Valentina Cavia Ania - Anna Havlínová
 
NEJLEPŠÍ ŠVÝCARSKÝ TEDDY
1. Mattoni Kvik z Rychnova - Ivana Dobiášovská
2. Mirage Kvik z Rychnova - Ivana Dobiášovská
3. North Star Kvik z Rychnova - Ivana Dobiášovská
 
NEJLEPŠÍ ROZETA
1. Lutz Fénixovo pírko - Radka Machová
2. Xenie Fénixovo pírko - Radka Machová
3. Sirius Fénixovo pírko - Radka Machová
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ BABY
1. Victory in Black Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2. Mattoni Kvik z Rychnova - Ivana Dobiášovská
3. Lutz Fénixovo pírko - Radka Machová

NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ JUNIOR
1. Quargo Cavia Bohemia - Petr Tryzna
2. Jamaika Cavia Bohemia - Denisa Vítková
3. Love Boy Andymar - Timea Kroftová
 
NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ ADULT
1. Columbia Cavia Bohemia - Jiří Kytner
2. Sirius Fénixovo pírko - Radka Machová
3. Oji Noelle Mown Hay - Ivana Velnerová
 
NEJLEPŠÍ PÁR
1. Yanis a Jamaika Cavia Bohemia - Denisa Vítková
2. Bubee a Love Boy Andymar - Timea Kroftová
3. Ultimate Od Nicolette a Guy Od Glorie - Nikola Betková
 
NEJLEPŠÍ SATÉN
Marsyas Yozeffine - Barbora Matějovcová
 
NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY
Columbia Cavia Bohemia - Jiří Kytner
 
 
 
 
A NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ
     
        
         


 
TOPlist